Prostat Ayı

Eroğlu İlaç olarak, Ekim ayı boyunca paylaşacağımız çeşitli içeriklerle prostat sağlığı ile ilgili farkındalığı arttırmayı hedefliyoruz.

Siz de Prostat sağlığı konusunda bilinçli olarak; çevrenizdeki erkeklerin kronik prostatik, iyi huylu prostat büyümesi ve hatta prostat kanserini erken teşhis etmelerine ve sağlıklı bir hayat sürmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Prostat ile ilgili genel bilgiler:

  • Prostat büyümesi genellikle idrar yaparken yanma, ağrı, zorluk, sık idrara çıkma isteği ve cinsel yaşamda problemler şeklinde belirtiler gösterir. Bu büyüme çoğunlukla zararsız da olsa, vücudunuzdaki değişiklikleri fark ettiğinizde doktorunuza başvurmanızda fayda vardır.
  • 50 yaşından itibaren erkeklerin %50’si günlük hayatlarında prostat şikayetlerinden kaynaklanan sorunlar yaşar. 70’li yaşlarda ise prostat problemleri her 4 erkekten 3’ünde görülmeye kadar artar.
  • Prostatit genç yaşlarda da görülebilir. 50 yaş altı erkeklerde, prostatit en yaygın sağlık sorunudur.
  • Prostat ile ilgili şikayetler oldukça yaygın olmasına rağmen, ne yazık ki ülkemizde erkeklerin çoğu şikayetler başladığı zaman doktora giderek iyileşmek yerine, kendilerini günlük hayatlarında bu problemlerle yaşamaya alıştırmaktadır.
  • Prostat büyümesinin, gelecekteki sağlık sorunlarını tetiklememesi için tedavisi mutlaka gereklidir.
  • Bilinenin aksine, prostat büyümesi her zaman prostat kanserine yol açmayabilir.
  • Prostat şikayetlerinin tek bir tedavi yöntemi yoktur. Eğer erken teşhis edilirse, ameliyatsız pek çok çözüm yöntemi bulunmaktadır. Size en uygun tedavi yöntemini seçmek için doktorunuza başvurmalısınız.
  • Prostat şikayetleriyle ilgili en genel riskler; yaş, beslenme düzeni, belli kimyasallarla maruz kalma ve aile geçmişinden kaynaklanmaktadır.

Prostat sağlığı ile ilgili daha fazlası için bizi takip edin, sevdiklerinizin sağlığını korumaya destek olun.

Takviye edici bitkisel kürlerimizi incelemek için TIKLAYIN.

Ürünler

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak ister misiniz?