Papatya Çayı

Papatya çayının faydaları daha iyi bir uykudan, soğuk algınlığına karşı korumaya kadar saymakla bitmiyor. İşte papatya çayı içerek hayatınıza katabilecekleriniz:

Daha iyi uyuyun:

Papatya çayının yatıştırıcı bir etkisi vardır ve daha sağlıklı bir uyku düzeniniz olmasına yardımcı olur. Uykusuz gecelerinizden 1 bardak papatya çayı içerek kurtulabilirsiniz.

Stresinizi azaltın:

Günlük yaşamın yoğunluğu hepimizi strese sokuyor ve kendimizi gün sonunda gergin ve yorgun hissediyoruz.  Günün stresini sağlıklı ve doğal bir şekilde atmak için papatya çayının sakinleştirici etkisini denemeyi unutmayın.

Soğuk algınlığına karşı direnç kazanın:

Papatya çayının güçlü antibakteriyel etkisiyle bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Daha sağlıklı bir cilde sahip olun:

Papatya çayının içindeki iltihap sökücü ve antiseptik özellikler cildinizi temizlemeye yardım eder, daha parlak bir cilde sahip olursunuz.

Kas ağrıları ve spazmlardan kurtulun:

Papatya çayı idrardaki glisin miktarını arttırarak spazm ve kas ağrılarına iyi gelir.

Papatya çayı tüketirken dikkat edilmesi gerekenler: Bebek ve küçük yaşlardaki çocuklarda risk almamak adına kullanmamanız daha iyi olacaktır. Dikkat gerektiren (araba kullanmak gibi) aktivitelerden önce kullanılmamalıdır. Östrojen hormonu etkilerine benzer etkiler yarattığı için geçmişinde hormon dengesizliği sorunları bulunan kadınların önce doktora danışmaları gerekir.

Papatya çayı nasıl hazırlanır?

2-3 kaşık kurutulmuş papatyayı bardağa koyun ve üzerine sıcak su ekleyerek 3 dakika demlenmesini bekleyin. Ardından bir süzgeç yardımıyla papatyaları ayırın. Çayınızı tatlandırmak için bal ve limon ekleyebilirsiniz. Afiyet olsun.

 

Takviye edici bitkisel kürlerimizi incelemek için TIKLAYIN.

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak ister misiniz?