Limonlu Suyun Faydaları

 

Kış aylarında vücudumuzun dinç kalması için, günlük olarak içtiğimiz suya bir dilim limon atmamız yeterli. Üstelik bu basit yöntemin sağlığımıza ne kadar faydalı olduğu saymakla bitmiyor. Suya limon karıştırmanın 5 faydası:

 

1. Sindirime yardımcı olur.

Limon suyu, sadece sindirim sisteminizdeki toksinleri atarak sağlıklı sindirimi teşvik etmekle kalmaz; mide yanması şişkinlik ve hazımsızlık belirtilerini hafifletmeye yardımcı olur.

 

2. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Vücudumuz kendi kendine C vitamini üretimi yapmadığı için, yediğimiz gıdalardan ve içeceklerden yeterince C vitamini almak çok önemlidir. Yeterli miktarda C vitamini almak; bağışıklık sistemini güçlendirirken, soğuk algınlığı ve grip riskini azaltır.  Günlük olarak limonlu su içmek, vücudunuzun büyük miktardaki C vitamini ihtiyacını karşılar.

 

3. Vücudunuza potasyum kaynağı sağlar

Limonların potasyum oranı yüksek olup, kalp sağlığı için iyi olduğu kadar beyin ve sinir sistemi için de faydalıdır.

 

4. Nefesinizi tazeler.

Limonlu su nefesinizin ferahlamasına yardımcı olur.

 

5. Cildi gençleştirir ve temizler.  

Limon suyundaki antioksidanlar yüzünüzdeki lekelerin, sivilcelerin ve aynı zamanda kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur. Cildiniz daha parlak görünür. 

 

Not: 1 bardak suya, en fazla yarım limonun suyunu sıkın veya 1 dilim ekleyin. Günde 1-2 bardaktan fazlasını tüketmemeye özen gösterin. 

Takviye edici bitkisel kürlerimizi incelemek için TIKLAYIN.

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak ister misiniz?